Menu stron
Menu kategorii

Dodane przez dnia sty 26, 2010 w Ślub | 5 komentarzy

Ankieta przedmałżeńska

Dziś mroźny wieczór, za oknem około 30 stopni na minusie więc postanowiłem coś skrobnąć na blogu, co by pajęczyną nie zarósł 😉

Nie dalej niż kilka dni temu zacząłem wypełniać ankietę przedmałżeńska, która w kościele Dominikanów w Rzeszowie jest wymagana aby przystąpić do kursu przedmałżeńskiego, czy jakkolwiek on się tam fachowo nazywa.  Powiem Wam, że byłem dość zdziwiony przeczytawszy pierwszych kilka pytań jakie ksiądz odpowiedzialny na prowadzeniu kursu przygotował. Poniżej przedstawiam Wam próbkę:

 • Czego oczekujesz uczestnicząc w kursie (może jest niepotrzebny)?
 • Jakie pytania nurtuję Cię odnośnie spraw małżeńskich lub nauczania Kościoła w tej materii?
 • Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?
 • Co jest istotą chrześcijaństwa? Jakie jest najważniejsze jego przesłanie?

Łącznie jest 13 pytań. Jak to autor ankiety określił:

„(…)spodziewam się szczerych odpowiedzi nie konsultowanych z nikim, nie wspieranych katechizmem bądź innymi zewnętrznymi źródłami, jak również nie będącymi przystosowaną (ugrzecznioną) wersją tego „co ksiądz chciałby usłyszeć”(…)”

Niby należy odpowiedzieć szczerze, ale przy niektórych pytaniach po prostu zgłupiałem – pytania nie są trudne przecież, a jakoś ciężko znaleźć odpowiednie słowa aby móc na nie odpowiedzieć. Przyjąłem strategię żeby być szczerym, bo w sumie po co oszukiwać ludzi i samego siebie skoro nie ma takie konieczności – najwyżej ksiądz mnie wyklnie i pogoni z kościoła 😉 A jak zacznie czytać ankietę na głos przed innymi to dopiero będzie wtopa.

Ja swoją ankietę wypełniłem dość szybko, w przeciwieństwie do Sylwii, która spędza nad nią mnóstwo czasu i nadal nie może skończyć 😉 A przecież powinno być raczej odwrotnie. W chwili pisania tego posta, siedzi przed komputerem i myśli ostro skupiona nad kolejnymi pytaniami, chyba spędza nad ankietą więcej czasu niż nad fizyką jądrową 😉

Wszystkim zainteresowanym podaję link: http://www.rzeszow.dominikanie.pl/

Kurs jest w formie przyspieszonej – trwa jeden weekend po około 3 godziny dziennie. Jakoś damy radę, a po kursie postaram się coś napisać.

Related Images:

5 komentarzy

 1. Cześć,
  Właśnie wybieram się na ten kurs do Dominikanów, możesz napisać jak było i w ogóle, bo po zamieszczonych fotkach wnioskuję, że już dawno po 🙂 Jeśli możesz poproszę o odp. na maila.
  Pozdrawiam serdecznie.

 2. Witam 🙂
  Na nauki do Dominikanów nie załapaliśmy się, ociągaliśmy się z wypełnieniem ankiety, aż w końcu było za późno 🙂 więc nie pomogę w tej kwestii. Na kurs chodziliśmy do Saletynów, 10 spotkań, 2 razy w tygodniu po ok 1 godz. A wrażenia… :

  https://www.holuk.pl/slub/nauki-przedmalzenskie/#more-75

  Pozdrawiam

 3. Witam, mam kurs u Dominikanów na tym weekendzie.. przyszło mi przypomnienie mailem i szukałam ankiety na mailu aby ją wypełnic z narzeczonym i okazało się, że jej nie mam.. 🙁 proszę kto ma mi ją przesłać .. pozdrawiam 🙂

 4. Ankietę wysyłają na email, więc wystarczy sobie wydrukować…:)Pozd.

 5. Cześć Klaudia:) jak chcesz to ja mam dwie zapasowe Ankiety.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *